Ndërlidhjet

KABUL


Sekretarja amerikane e Shtetit, Kondoliza Rajs u takua sot në Kabul me presidentin e Afganistanit, Hamid Karzai. Me këtë rast u diskutua për luftën e udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara kundër terrorizmit dhe për çështje të tjera. Sekretarja Rajs, e ka quajtur terrorizmin "forcë ndërkombëtare" që është e vendosur t'i shkatërrojë aspiratat e popullit për liri, por sipas saj, ata nuk do të fitojnë.
XS
SM
MD
LG