Ndërlidhjet

LONDËR


Kryeministri britanik, Toni Bler, ka ftuar Serbinë të rrespektojë vullnetin e popullit të Kosovës, shkruan në numrin e sotëm e përditshmja londineze "Financial Times".
Gazeta vënë në pah se gjatë qëndrimit të djeshëm në Londër, kryeministri serb Vojisllav Koshtuinica ka sinjalizuar se Serbia mund të ndërprejë lidhjet me perendimin nëse bashkësia ndërkombëtare nuk e zbut qëndrimin ndaj Kosovës dhe arrestimin e Ratko Mladiçit.
XS
SM
MD
LG