Ndërlidhjet

SHKUP


Presidenti serb, Boris Tadiç, sot në Shkup ka deklaruar se Serbia kundërshton mbajtjen e ndonjë referendumi në Kosovë për pavarësi, ndërsa tha se angazhohet për arritjen e një zgjidhjeje afatgjate e cila sipas tij do të ndikonte në zhvillimin erajonit. sa i përket definimit të vijës kufitare mes Kosovës dhe Maqedonisë, Tadiç tha se Serbia jo vetëm që është e interesuar por edhe e gatshme të mbrojë sovranitetin dhe integritetin e saj territorial.
XS
SM
MD
LG