Ndërlidhjet

MOSKË


Sekretarja amerikane e shtetit Kondoliza Rajs ka mbërritur në Moskë për të marrë pjesë në takimin e nesërm të ministrave të jashtëm të G8. Në takim pritet që ministrat të adresojnë agjendën e samitit të G8-s që do të mbahen më 15 korrik në Shën Petersburg.Sot gjatë ditës Rajs ka takuar në Kabul presidentin afgan, Hamid Karzai dhe është zotuar se Shtetet e Bashkuara do të vazhdojnë të ndihmojnë Afganistanin.
XS
SM
MD
LG