Ndërlidhjet

GAZË


Izraeli ka intensifikuar ofensivën në territoret palestineze, duke arrestuar 64 anëtarë të Hamasit, midis të cilëve zëvëndëskryeministrin Naser Shaer edhe 8 ministra. Arrestimet vijnë si pjesë e një operacioni të madh ushtarak të Izraelit të filluar dje në Gaza pasi militantët palestinez rrëmbyen një ushtar izraelit. Zëdhëënsi i Hamasit Mushi Al Masri ka dënuar sulmet në Gaza dhe arrestimet në Bregun Perendimor. Izraeli poashtu ka bërë presion në Sirinë, duke dërguar aeroplan ushtarak mbi pallatin e presidentit sirian, Bashar Al Asad.
XS
SM
MD
LG