Ndërlidhjet

PRISHTINË


Ne vendkalimin kufitar Merdare midis Kosovës dhe Serbisë, sot pritet riatdhesimi i me shume se 110 mbetjeve mortore të shqiptarëve të vrarë gjate luftës ne Kosovë, te cilët jane zhvarrosur nga varrezat masive në Serbi.
Transferimi i tyre shënon edhe fundin e procesit te riatdhesimit të shqiptarëve te vrarë nga Serbia ne Kosovë.
XS
SM
MD
LG