Ndërlidhjet

BRUKSEL


I dërguari i posaçëm i Kombeve të Bashkuara në bisedimet për statusin e Kosovës Marti Ahtisaari, sot në Bruksel do të flasë para përfaqësuesve të Grupit të Kontaktit për ecurinë e procesit negociator.
Dje në Bruksel, Ahtisaari u takua me Komisionerin e BE-së për Zgjërimin Oli Rehn, nënsekretarin amerikan të shtetit Nicholas Burns dhe të dërguarin amerikan në bisedimet për statusin Frank Wiesner.
XS
SM
MD
LG