Ndërlidhjet

MEMFIS/SHTETET E BASHKUARA


I shoqëruar nga presidenti amerikan Xhorgj Bush, kryeministri i Japonisë, Juniqiro Koizumi ka vizituar sot shtëpinë ku jetoi këngëtari i tij i preferuar Elvis Prisli. Të dy liderët u shoqëruan edhe nga ish gruaja e këngëtarit Prisli, Prishilla dhe vajza e tij Lisa Mari. Kjo ishte vizita e fundit e Koizumit në Shtetet e Bashkuara para se ai të largohet nga posti në shtator.
XS
SM
MD
LG