Ndërlidhjet

BAGDAD


Së paku 60 irakian janë vrarë dhe rreth 70 janë plagosur nga shpërthimi i një makine-bomb në një lagje të varfër shiite në Bagdad. Ministria e Brendshme e Irakut thotë se shumica e viktimave janë civilë. Ky është sulmi më i madh në Irak javët e fundit.
Raportohet se Taiser Al Mashadani, anëtare e parlamentit të Irakut dhe shtatë truprojat e saj janë rrëmbyer nga persona të armatosur. Al Mashadani përfaqëson blokun sunit në Parlamentin e Irakut.
XS
SM
MD
LG