Ndërlidhjet

BUKURESHT


Gjashtë njerëz kanë vdekur dhe 15 të tjerë raportohen të zhdukur pas stuhive dhe shirave që kanë përfshirë Rumaninë. Qendrat e emergjencës thonë se të vdekurit dhe të zhdukurit janë nga fshatra të qytetit verior Sukeava. Rreth 1 mijë e 500 ferma janë vërshuar nga uji dhe 300 shtëpi janë shkatrruar.
XS
SM
MD
LG