Ndërlidhjet

BUKURESHT


Gjashtë njerëz kanë vdekur dhe 15 të tjerë raportohen të zhdukur pas stuhive dhe shirave që kanë përfshirë Rumaninë. Qendrat e emergjencës thonë se viktimat janë nga rrethina e qytetit verior Sukeava.
Rreth 1 mijë e 500 ferma janë vërshuar nga uji dhe 300 shtëpi janë shkatërruar.
XS
SM
MD
LG