Ndërlidhjet

TBILISI, GJEORGJI


Policia italiane ka arrestuar shtetasin e Gjeorgjisë, Zurab Lomashvili, që punonte për Organizatën për Bashkëpunim dhe Siguri në Evropë, i dyshuar se është përpjekur të kontrabandoj 20 kilogram heroinë në Itali, ka kumtuar Ministria e jashtme e këtij vendi. Zoti Lomashvili për më se një dekadë ka punuar në Ministrinë e jashtme të Gjeorgjisë, para se të caktohej të punonte në zyrën e OSBE-së në Shkup.
XS
SM
MD
LG