Ndërlidhjet

BAGDAD


Së paku 5 persona janë vrarë dhe afro 40 të tjerë janë plagosur nga sulmet me makina bomba sot në Bagdad. Dje nga një sulm i tillë u vranë së paku 66 vetë. Nga zhvillimet e tjera në Irak veçojmë lajmin se blloku më i madh irakianë i arabëve sunitë në Parlament ka shpallur suspendimin në pjesëmarrjen në Kuvend, derisa të lirohet deputetja e rrëmbyer al-Mashhadani. Ajo dhe tetë truprojat e saj janë rrëmbyer në Bagdad.
XS
SM
MD
LG