Ndërlidhjet

BUKURESHT


Një televizion rumun ka raportuar se shtërngatat dhe vërshimet, që po zgjasin prej 30 qershorit, kanë shkaktuar vdekjen e së paku 6 personave, ndrësa disa të tjerë konsiderohen të zhdukur. Ministria e brendshme ka njoftuar se 535 vetë ishin evakuuar nga rajoni verior, Suqeava, që ishte goditur më së shumti. Në kërkimet për të zhdukurit dhe për dhënien e ndihmave është ftuar edhe ushtria e Rumanisë.
XS
SM
MD
LG