Ndërlidhjet

MADRID


Së paku 30 persona kanë vdekur kur një tren ka dalë nga binarët në qytetin e Valencias në Spanjë. "Hetimet e para tregojnë se ka qenë një aksident" ka thënë, Visente Rambla zëdhënës i qeverisë rajonale të Valencias. Ai tha se edhe një numër i madh personash janë lenduar dhe rreth 150 të tjerë janë evakuar nga stacioni i trenit.
XS
SM
MD
LG