Ndërlidhjet

ANKARA


Ministri i Jashtëm i Turqisë Abdullah Gyl ka thënë se Ankaraja do të ndihmojë Irakun të tejkalojë vështirësitë e tij, dhe do të trajnojë diplomatët irakian. Ndërkaq ministri i Jashtëm irakian, Hoshyar Zebari tha se po vazhdon puna në hapjen edhe të një pike kufitare për të ndihmuar tregëtinë. Zebari gjatë vizitës që po i bënë Turqisë do të takohet me kryeministrin Rexhep Taip Erdogan dhe presidentin Ahmet Nexhdet Sezer.
XS
SM
MD
LG