Ndërlidhjet

BAGDAD


Së paku 12 persona kanë vdekur, midis tyre dy amerikan dhe 28 janë plagosur në incidente të ndara sot në Irak. Ndërkohë blloku sunit ka bojkotuar Parlamentin e Irakut në shenjë proteste për rrëmbimin e një anëtare sunite të parlamentit.
XS
SM
MD
LG