Ndërlidhjet

MOSKË


Aktivistë të të drejtave të njeriut nga më shumë se 50 vende të botës po marrin pjesë në konferencën dy ditore në Moskë para samitit të liderëve të tetë vendeve më të industrializuara të botës që mbahet në fund të këtij muaji në Shën Petersburg.
Delegatët e konferencës thanë se dëshirojnë t'i dërgojnë porosi grupit të G8 se lufta kundër terrorizmit nuk duhet t'i dëmtojë të drejtat e njeriut dhe demokracinë.
XS
SM
MD
LG