Ndërlidhjet

SHKUP


Sot është heshtje zgjedhore para zgjedhjeve të përgjithshme që mbahen nesër në Maqedoni. Partitë politike maqedonase dhe ato shqpitare mbrëmë i mbajtën tubimet e tyre përfundimtare. Presidenti i Maqedonisë, Branko Cërvenkovski dje bëri ftesë që zgjedhjet të jenë të qeta dhe korrekte dhe ka përkujtuar se këto janë kushte që Maqedonisë ti përcaktohet data e fillimit të negociatave për pranim në Bashkimin Evropian.
XS
SM
MD
LG