Ndërlidhjet

PRISHTINË


Ministrja e mbrojtjes e Norvegjisë, Anne Eriksen sot viziton trupat norvegjeze që shërbejnë në kuadër të misionit ndërkombëtar paqeruajtës në Kosovë, KFOR, që udhëhiqet nga NATO-ja. Po ashtu, është paralajmëruar se ajo do të takohet edhe me zyrtarë të lartë ndërkombëtarë dhe kosovarë. Norvegjia ka afro 800 ushtarë që shërbejnë në kuadër të KFOR-it.
XS
SM
MD
LG