Ndërlidhjet

UASHINGTON


Agjencia e Shteteve të Bashkuara për gjithësi, NASA, ka njoftuar se Anija Kozmike "Discovery" është lëshuar me sukses në hapësirë. Nisja e anijës është shtyrë dy herë për shkak të problemeve të motit. Ekuipazhi përbëhet nga 7 astronaut, 5 burra dhe dy gra që do të provojnë paisje dhe procedura të reja.
XS
SM
MD
LG