Ndërlidhjet

PRISHTINË


Zëvendësi i të dërguarit të Kombeve të Bashkuara për statusin e Kosovës, Albert Rohan ka filluar vizitën e tij dy ditore me një turne në komunat e Kosovës.
Zëdhënësja e zyrës së kryenegociatorit Hua Xhiang ka thënë se arsyeja e vizitës në terren është që të shihet nga afër puna e autoriteteve për përmirësimin e jetës së qytetarëve.
Zoti Rohan po viziton Hoçën e Madhe, Deçanin, Osojanin, Obiliqin dhe Plemetinin.
XS
SM
MD
LG