Ndërlidhjet

KABUL


Së paku një person është vrarë dhe mbi 40 të tjerë janë plagosur në Kabul nga shpërthimet që kishin si cak autobusat që transportonin punonjës të sigurisë dhe administratës shtetërore.
Mësohet se rreth 35 militantë janë vrarë në jug të Afganistanit nga forcat vendase në bashkëpunim me ato të koalicionit.
XS
SM
MD
LG