Ndërlidhjet

BRUKSEL


Është shtyrë takimi mes shefit të diplomacisë evropiane, Javier Solana dhe kreut të ekipit negociator të Iranit, Ali Larixhani.
Solana përmes një deklarate ka shprehur habinë për shtyrjen e takimit nga ana e Larixhanit.
Irani duhet të përgjigjet nëse pranon ose jo paketën e ofruar nga bashkësia ndërkombëtare në shkëmbim të ndërprerjes së programeve për pasurimin e uraniumit.
Bashkimi Evropian ka pritur një përgjigjje të shpejtë, por Teherani ka thënë se përgjigjja përfundimtare nuk mund të jetë para 22 gushtit.
XS
SM
MD
LG