Ndërlidhjet

ATHINË


Sekretari i përgjithshëm i NATO-s Jap de Hop Shefer ka thënë se Shqipëria, Maqedonia dhe Kroacia kanë bërë përparime të mëdha në rrugën për anëtarësimin e tyre në NATO.
"Gjatë samitit të Rigës do të dërgohen sinjale pozitive nga NATO-ja për këto shtete, në formën e një ftesë të mundshme për anëtarësim" ka thënë Shefer pas takimit me ministren e Jashtme të Greqisë, Dora Bakojeni.
XS
SM
MD
LG