Ndërlidhjet

SHËN PETERSBURG


Bashkimi Evropian ka akuzuar sot Izraelin për përdorim të tepruar të dhunës kundër palestinezëve në Gaza dhe krizën humanitare që po e shkakton atje. Kryeministri finlandez, Mati Vanhanen, shteti i të cilit udhëheqë me presidencën e BE-së, i bëri këto komente gjatë një vizite në Shën Petersburg. Kjo është hera e parë që nga Bashkimi Evropian dëgjohen kritika të tilla për aksionet e Izraelit kundër militantëve palestinez.
XS
SM
MD
LG