Ndërlidhjet

TIRANË


Është ndarë nga jeta në moshën 71 – vjeçare në një spital të Napolit në Itali, politikani dhe ish – kryetar i parlamentit shqiptar, Pjetër Arbnori.
Arbnori ka qenë një nga politikanët më të vjetër dhe më aktiv të politikës shqiptare gjatë 15 viteve të fundit.
Pjetër Arbnori ishte një nga themeluesit e Partisë Demokratike, ndërsa ka kaluar rreth 30 vjet në burgjet e komunizmit, si i dënuar politik.
XS
SM
MD
LG