Ndërlidhjet

LONDËR/BERLIN


Në finalen e femrave në turneun e Vimbëldont, ka fituar tenistja franceze, Amelie Mauresmo. Ajo mundi tenistën nga belgjika, Justine Henin-Hardenne 2:1 në seta. Në finalen e meshkujve nesër takohen mbrojtësi i titullit, zvicerani Roger Federer dhe spanjolli, Rafel Nadal.
XS
SM
MD
LG