Ndërlidhjet

TOKIO


Japonia dhe Shtetet e Bashkuara sërish kanë ftuar bashkësinë ndërkombëtare që Koresë Veriore t'ia bëjë të ditur se testimet e raketave më 5 korrik janë të papranueshme.Ndërkohë, një delegacion i lartë kinez ka shkuar për vizitë në Korenë Veriore.
Kina dhe Rusia kanë kundërshtuar zbatimin e sanksioneve kundër Koresë Veriore
XS
SM
MD
LG