Ndërlidhjet

BERLIN


Zinedin Zidan është shpallur futbollisti më i mirë dhe fitues i "topit të artë" në kampionatin e posapërfuduar botëror në futboll.
Ky është vendim i FIFA-s organit më të lartë botëror të futbollit, megjithë përjashtimin e mbrëmshëm nga takimi final Itali – Francë.
Zinedin Zidan ka fituar 2012 vota të gazatarëve që kanë ndjekur kampionatin botëror, ndërsa vendin e dytë dhe të tretë e kanë zënë italianët Fabio Kanavaro me 1977 vota dhe Andrea Pirlo me 715 vota.
XS
SM
MD
LG