Ndërlidhjet

KANDAHAR


Qeveria afgane dhe trupat e koalicionit të udhëhequra nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë vrarë sot 40 të dyshuar teleban në një sulm në jug të Afganistanit. Zëdhënësi Kris Miller tha se një ushtar afgan është vrarë dhe tre të tjerë nga koalicioni janë plagosur gjatë sulmit.
Ndërkohë i dërguari i Kombeve të Bashkuara në Afganistan, Tom Koenigs ka thënë se komuniteti ndërkombëtarë duhet të ofrojë më shumë ndihma financiare, ushtarake dhe politike për të luftuar kryengritësit në këtë vend.
XS
SM
MD
LG