Ndërlidhjet

BRUKSEL


Kanë përfunduar sot pa ndonjë rezultat, bisedimet ndërmjet Iranit dhe Bashkimit Evropian për aktivitetet bërthamore të Teheranit. Kryenegociatori iranian, Ali Larixhani ka thënë pas bisedimeve se negociatat do të jenë një proces i gjatë. Shefi i diploamcisë evropiane Havier Solana nesër në Paris do t'ju raportojë për rrjedhën e bisedimeve ministrave të jashtëm të BE-së.
XS
SM
MD
LG