Ndërlidhjet

KABUL


Sekretari amerikan i mbrojtjes, Donald Rumsfeld arriti sot në Afganistan. Gjatë një konference për shtyp me presidentin Hamid Karzai, Ramsfeld deklaroi se "Shtetet e Bashkuara do ti vazhdojnë përpjekjet e tyre kundërterroriste duke punuar me forcat e sigurisë së Afganistanit". Ndërkaq Karzai u shpreh se "shtimi i aktivitetit terrorist në Afganistan dhe veçanërisht në disa pjesë të tij, bëhet për shkak të dobësisë së forcës policore afgane në disa qytete, dhe nga, siç tha, motivimi ideologjik.
XS
SM
MD
LG