Ndërlidhjet

BAGDAD


Policia ka njoftuar se persona të armatosur në Bagdad sot kanë ndalur një makinë të udhëtarëve dhe kanë vrarë të 10 udhëtarët që gjendeshin në të. Prej zhvillimeve të tjera në Bagdad po veçojmë sulmin vetëvrasës nga i cili u vranë pesë vetë, afër "zonës së gjelbër" të sigurisë në qendër të Bagdadit dhe rrëmbimin e një diplomati irakian në jug të kryeqytetit
XS
SM
MD
LG