Ndërlidhjet

VJENË


Nuk mendojmë se është e bësueshme që të kemi një zgjidhje për Kosovën deri në fund të këtij viti, ka deklaruar Aleksandër Simiq, këshilltar i kryeministrin Vojisllav Koshtunica. Simiq, një nga pjesëtarët e delegacionit serb në bisedimet e Vjenës, ka shtuar se për gati gjysëm viti kemi pasur bisedime të pa kënaqëshme. Më tej, përpara mediave në Vjenë, ai theksoi se mes shqiptarëve dhe serbëve ka shumë keqkuptime njësoj sikur midis palestinezëve dhe izraelitëve.
XS
SM
MD
LG