Ndërlidhjet

UASHINGTON


Kryeministri i Sllovenisë, Janez Jansha tha se ka kërkuar nga zyrtarët e Shteteve të Bashkuara që "të mbesin të angazhuar në rajon për shkak të autoritetit të lartë moral të Shteteve të Bashkuara në Kosovë dhe poashtu në Bosnjë". Ai tha se presidenti Bush "ka premtuar se do të qëndroj atje deri në arritjen e zgjidhjeve finale". Gjatë qëndrimit në Uashington, kryeministri i Sllovenisë, Janez Jansha u takua me presidentinm Bush, me zëvendës presidentin Cheney dhe me ligjëvënës amerikanë.
XS
SM
MD
LG