Ndërlidhjet

PRISHTINË


"Marti Ahtisari do të propozojë një zgjidhje që do të çojë përpara Kosovën", ka deklaruar Xhejmi Shia drejtor për politikat planifikuese në zyrën e Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s.
Shia pas takimit me kryetarin e partisë reformiste "Ora", Veton Surroi ka thënë se Ahtisari është nga negociatorët më të mirë në botë.
Më tej Shia theksoi se aktualisht NATO-ja ka më shumë ushtarë në Kosovë se në Afganistan dhe se Aleanca edhe më tej do mbetet e pranishme për të ruajtur paqen dhe stabilitetin.
XS
SM
MD
LG