Ndërlidhjet

PEKIN


Përpjekjet kineze për të arritur një zgjidhje rreth krizës së programeve bërthamore të Koresë së Veriut nuk kanë dhënë rezultat tha diplomati amerikan Kristofer Hill. Kina dhe Rusia kanë propozuar një rezolutë e cila në dallim nga ajo e proppozuar nga Japonia nuk parasheh sanksione.
XS
SM
MD
LG