Ndërlidhjet

BOSTON


Marko Boskiç, 41 vjeç është shpallur fajtor nga drejtësia amerikane për rolin e tij si ekzekutues gjatë masakrës së Srebrenicës në vitin 1995.
Boskiç dhe skuadra e tij kanë ekzekutuar rreth 1200 boshnjakë. Ai rrezikon të dënohet me 10 vjet burg dhe të dëbohet nga Shtetet e Bashkuara.
XS
SM
MD
LG