Ndërlidhjet

SHËN PETËRSBURG


Presidenti amerikan Xhorgj Bush takohet sot me homologun e tij rus Vladimit Putin, në Shën Petërsburg në prag të takimit të tetë vendeve më të industrializuara të botës që fillon nesër.
Sekretarja amerikane e shtetit Kondoliza Rajs tha se në takimin Bush-Putin do diskutohet kriza në Lindjen e Mesme. Bush do të takohet dhe me përfaqësuesit e organizatave joqeveritare ruse për të diskutuar zhvillimet në atë vend.
XS
SM
MD
LG