Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan, Xhorxh Bush ka nominuar gjeneralin e armatës, Bantz Kradok për komandant suprem të NATO-s dhe të forcave të Shteteve të Bashkuara në Evropë.
Nëse konfirmohet nga senati ai në këtë post do ta zëvëndësoj komandantin e deritashëm, gjeneralin Xhejms Xhons.
XS
SM
MD
LG