Ndërlidhjet

SHËN PETËRSBURG


Presidenti amerikan Xhorgj Bush ka arritur sot në Shën Petersburg ku do të takohet me homologun e tij rus Vladimit Putin, në prag të takimit të tetë vendeve më të industrializuara të botës që fillon nesër. Dy liderët do të bisedojnë për krizën në Lindjen e Mesme dhe Korenë Veriore. Bush pritet të takohet edhe me përfaqësuesit e organizatave joqeveritare ruse për të diskutuar zhvillimet në atë vend.
XS
SM
MD
LG