Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Japonia dhe Shtetet e Bashkuara kanë thënë se do t'i bëjnë thirrje Këshillit të Sigurimit për të votuar rezolutën që parasheh sanksione ndaj Koresë Veriore për shkak të testimit të raketave bërthamore. Ambasadori amerikan në Kombet e Bashkuara John Bolton ka bërë të ditur se Uashingtoni dhe Tokio do të zgjidhin pengesat e fundit duke ndryshuar pikën e rezolutës, të cilës Kina i frikësohet se mund të çojë në intervenim ushtarak.
XS
SM
MD
LG