Ndërlidhjet

BAGDAD


Persona të armatosur kanë rrëmbyer kreun e Komitetit Olimpik të Irakut dhe zyrtarë të tjerë të këtij komiteti së bashku me 20 truproja.
Rrëmbyesit mbanin uniformat e policisë irakiane. Incidenti ndodhi një ditë pasi ekipi olimpik irakian u tërhoq nga garat në Emiratet e Bashkuara Arabe pas vrasjes në Bagdad të trajnerit irakian.
XS
SM
MD
LG