Ndërlidhjet

NJU JORK


Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara mbrëmë unanimisht ka miratuar rezolutën me të cilën dënon Korenë Veriore për testimet e paradokoshme të raketave.
15 vendet anëtare të Këshillit të Sigurimit ishin në favor të rezolutës me të cilën kërkohet ndalimi i imortimit ose eksportimit të materialeve në ose nga Koreja Veriore që mund të shfrytëzohen për programet e armatimeve për shaktërrim masovik.
Penhiani këtë rezolutë e ka cilësuar të papërgjegjshme dhe ka shtuar se ajo krijon situatë jashtëzakonisht të rrezikshme.
XS
SM
MD
LG