Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e bashkuara, Franca, Britania, Suedia, Polonia, Belgjika dhe Rumania po bëjnë plane për evekuimin e mijëra shtetasve të tyre nga Libani, që po sulmohet nga Izraeli. Shtetet e Bashkuara kanë afro 25 mijë shtetas në Liban, ndërsa Suedia afro 4 mijë. Polonia, Belgjika dhe Rumania po organizojnë fluturime për evakuimin e shtetasve të vet jashtë këtij vendi. Italia dhe Spanja tashmë kanë vepruar për ti lëvizuar shtetasit e vet nga Libani.
XS
SM
MD
LG