Ndërlidhjet

BRUKSEL


Në takimin e ministrave të jashtëm të vendeve të Bashkimit Evropian po diskutohet për Kosovën dhe për zhvillimet në Ballkan. Në këtë takim pritet të flasë edhe i dërguari i posaqëm i Kombeve të Bashkuara për statusin e Kosovës, Martti Ahtisaari. Pritet poashtu edhe një dokument për rolin eventual të BE-së në Kosovë, pas statusit final. Në takim do të diskutohet edhe për një plan të bashkëpunimit të Serbisë me Tribunalin e Hagës.
XS
SM
MD
LG