Ndërlidhjet

TIRANË


Helikopteri ushtarak që e transportonte ish zëvendës kryeministrin e Shqipërisë, Gramoz Pashko, të lënduar rënde dje pasdite, të birin e tij dhe 4 persona tjerë për në Itali, mendohet se është rrëzuar në Detin Adriatik, ka kumtuar sot Ministria e Mbrojtjes.
"Kontakti i fundit me helikopterin është bërë mbrëmë kah mesnata" ka bërë të ditur ministri i Brendshëm Sokol Olldashi i cili ka hedhur poshtë mundësinë e ndonjë defekti teknik të helikopterit si shkak të rrëzimit të tij. Marina italiane dhe armata shqiptare po zhvillojnë kërkime në vendin ku dyshohet se është rrëzuar helikopteri.
XS
SM
MD
LG