Ndërlidhjet

PRISHTINË


Ekipi negociues i Kosovës ka konfirmuar sot pjesmarrjen në takimin e nivelit të lartë që do të mbahet më 24 korrik në Vjenë, organizuar nga zyra e zotit Ahtisari, ku delegacionet e Kosovës dhe të Serbisë do të diskutojnë për statusin e Kosovës. Zëdhënësi i ekipit negociues, Skender Hyseni ka deklaruar se për zyrtarët kosovarë pavarësia e Kosovës është zgjidhja e vetme dhe se për të nuk do të negociohet.
XS
SM
MD
LG