Ndërlidhjet

XHAKARTË/INDONEZI


Së paku 80 njerëz kanë kanë vdekur dhe shumë të tjerë janë plagosur pas një Cunami që goditi sot bregdetin e ishullit Java në Indonezi. Rreth 70 persona konsiderohen të zhdukur. Valët e mëdha erdhën pas një termeti 7.7 të shkallës së Rihterit, epiqendra e të cilit ishte 240 kilometra larg ishullit Java.
XS
SM
MD
LG